Catering

Zahradní párty

Zahradní oslava neboli garden party může mít mnoha podob...

Garden PartyAsi by se nenašlo mnoho lidí, kteří by se čas od času neobjevili u nějakého toho grilování na zahradě. České chalupy k tomu přímo vybízí. Jak však postupovat, kdybychom z našeho domácího grilování chtěli udělat opravdové barbecue. Pozvat všechny na kom Vám záleží a pobyt na vzduchu si spolu s voňavou pečínkou pořádně užít. Při pohledu do let minulých zahradní slavnost, tzv. garden party patřila k významným společenským příležitostem a sloužila k setkávání místní smetánky. Očekávalo se elegantní odpolední oblečení. Dámy nosily světlé vycházkové šaty, páni se často objevili v žaketu a nesměl chybět tehdejší módní doplněk, cylindr.

Ke garden party patří i grilování...

Dnešní zahradní oslava patří k akcím, které se neodehrávají v tak formálním duchu. Garden party naopak patří k běžným a častým oslavám s přáteli v letních měsících. Většinou se oslava na zahradě kombinuje s tradičním grilováním (barbecue). Pro větší počet hostů se vžilo opékání selete. Grilování je většinou náročnější na přípravu, vyžaduje určité zkušenosti. Měli bychom si dopředu ověřit kvalitu dřeva, mít k dispozici vhodné podpalovače a samozřejmě předem naložené a připravené různé druhy masa. Existují i firmy, které jsou na tzv. "grilování" specialisti  a kromě výzdoby Vám připraví a ugrilují vše podle Vašich požadavků. Máte tak čas na své hosty a záruku, že nabídnete občerstvení ve vysoké kvalitě. Další varianta nebo doplněk barbecue je občerstvení formou studeného bufetového stolu, kdy volíme jednoduché pokrmy do ruky, různé druhy salátů, mís, slaných i sladkých zákusků. Záleží jen na Vás zda i na tyto služby použijete cateringovou službu. Pokud pořádáte garden party jenom pro pár přátel, jistě si s touto variantou poradíte i Vy sami.

Letní garden party vyžaduje dobře vychlazené nápoje...

Neměli bychom zapomenout na vychlazené nápoje a mít v zásobě i dostatek ledu. V letních měsících se předpokládá, že hosté budou opravu žízniví. Servírujeme většinou osvěžující nápoje, jako pivo, lehké bílé nebo růžové víno, sekt vinné střiky atp. Módní a žádané jsou i míchané drinky. Pozvat barmana s mobilním barem při takovéto příležitosti není také věcí neobvyklou. Barmanské minimum je však schopný si osvojit téměř každý a zkusit si namíchat pár jednoduchých drinků podle receptu není velký problém. Výhodou je, že existuje i spousta variant nealkoholických drinků, které ozdobené ovocem, vypadají při této příležitosti velmi lákavě.

Květiny, barvy a atmosféra

Garden partyPodstatná a efektní je i dekorativní výzdoba garden party. Atmosféru dotvoříme květinami, barevnými ubrusy, lampiony balónky, v podvečer využijeme světla barevných žárovek, loučí nebo svíček. Určitě nebude vadit i vhodně zvolená hudba, ikdyž s ohledem kde a v jakém prostředí akci pořádáte. Při venkovní akci budeme muset být ohleduplní i na své okolí. Programový doplněk mohou tvořit ohňostroje, různé dopředu objednané barmanské a laserové show, kouzelníci imitátoři, baviči. Můžeme dát prostor i k zajímavým hrám, mobilním atrakcím atp. Záleží na velikosti akce a zejména na výši rozpočtu, který jste si na akci naplánovali.

Garden party bez kravaty

Oblečení je úměrné povaze akce. Pokud budeme grilovat s přáteli a jejich rodinami, volíme sportovní oblečení, tak, aby nebyl problém sednout si na trávník nebo se věnovat nějakému sportu. Je-li akce pojatá sice jako garden party, ale pro vybranější společnost a ve formálnějším duchu, záleží na doplňkovém programu. Pokud se neočekávají žádné sportovní aktivity, ale třeba jen degustace vín nebo hudba k tanci, hodí se pěkné odpolední  světlé oblečení. Dámy letní šaty, pánové světlý oblek, ale i sportovní kombinaci sako, kalhoty, či vesta a kalhoty.